سبحانی فر مطرح کرد:

برپایی نمایشگاه قطعات خودرو فرصتی برای سازگاری با معادلات جهانی خودرویی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های بین المللی قطعات خودرویی فرصت مناسبی برای انتقال دانش فنی و تکنولوژی به کشور است،گفت: برگزاری این نمایشگاه ها مجال خوبی برای سازگاری کشور با معادلات جهانی خودرویی است.

خانه ملت؛ رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات،لوازم و مجموعه های خودرو،گفت:نمایشگاه های مذکور ظرفیت و توانمندی قطعه سازان را دریک مکان متمرکز کرده و درمعرض دید مصرف کنندگان بخش های خدمات و پشتیبانی و تولید خودرو قرار می دهد و بهترین فرصت برای انتقال تکنولوژی و دانش است.

نماینده مردم سبزوار و جوین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از خودروسازان خارجی و اروپایی از قطعات خودرویی تولید ایران استفاده می کنند،افزود: قطعه سازان در راستای افزایش تولید کمی و کیفی خودرو نقش مهمی دارند و قطعه سازان داخلی می توانند با انعقاد قرارداد جوینت ویچر با یکدیگر قطعه مشترک تولید کنند.

قطعه سازان و خودروسازان باید با توسعه تولیدات کمی و کیفی با برنامه های کلان کشوری همراه شوند

سبحانی فر ادامه داد:قطعه سازان در زمینه توسعه کیفی و رعایت استانداردهای بالاتر، از جمله تولید قطعاتی در حوزه ایمنی و مصرف سوخت با همکاری های مشترک با شرکای خارجی می توانند نقش ارزنده ای در تولید خودرو های با کیفیت و در نهایت صادرات محصول داشته باشند و برگزاری این نمایشگاه‌ها مجال خوبی برای سازگاری کشور با معادلات جهانی خودرویی است.

وی با بیان اینکه قطعه سازان به نسبت چند سال گذشته شرایط بهتری دارند، یادآور شد: قطعه سازان و خودروسازان باید با توسعه تولیدات کمی و کیفی،افزایش صادرات در پارامترهای شاخص های عملکردی از جمله افزایش ایمنی و مصرف سوخت با برنامه های کلان کشوری همراه شوند.

تاکید بر همکاری و تعامل روزافزون خودروسازان و قطعه سازان

سبحانی فر با اشاره به اینکه نمایشگاه های قطعات خودرو محل عرضه نوآوری ها و ایده ها است که به صورت عملیاتی و تولید محصول قابل مشاهده است،افزود:سهم شرکت های قطعه سازی داخلی در تفاهم نامه ،قراردادها و پروژه های خارجی برای تولید محصولات باید بیشتر کنند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر همکاری و تعامل روزافزون خودروسازان و قطعه سازان تصریح کرد:اهداف مشترک خودروسازان و قطعه سازان در زمینه کیفیت،قیمت رقابتی،تحویل به موقع،خدمات پس ازفروش و حضور در بازارهای هدف با همکاری خودروساز و قطعه ساز،باید زمینه ساز رسیدن به اهداف مشترک باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تقویت و ارتقای صنعت قطعه سازی در مقیاس جهانی، جذب خودروساز و قطعه ساز خارجی، خودروسازی، صنعت قطعه سازی، صنعت قطعه سازی ایران، قطعه سازان، قطعه سازی داخلی، کمیسیون صنایع و معادن مجلس