رضایی تشریح کرد:

سومین گزارش وزارت خارجه از برجام خبر از تسهیل اجرای توافق هسته ای دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تسهیل اجرای توافق هسته ای در سومین گزارش وزارت خارجه از برجام خبرداد.

خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی در خصوص بررسی سومین گزارش وزارت امور خارجه از برجام اظهار داشت: کمیسیون امنیت بررسی سومین گزارش وزارت امور خارجه را در دستور کار خواهد داشت و برای تهیه دومین گزارش کمیسیون فرآیندی جدید پیش بینی کرده ایم.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: تصمیم داریم برای تدوین گزارش علاوه بر دریافت گزارش از وزارت امور خارجه و سازمان های ذی ربط، از تمام سازمان هایی که انتظار داریم با اجرای برجام در آنها تحولی ایجاد شود بازدید کنیم.

این نماینده تاکید کرد: با این کار کارشکنی و عهدشکنی ها غربی در اجرای برجام به طور دقیق و شفاف بررسی و به اطلاع مردم می رسد.

رضایی با اشاره به گزارش سوم وزارت امور خارجه از برجام گفت: بر اساس این گزارش مشخص شده است که در اجرای برجام شاهد پیشرفت های خوبی به نسبت گذشته هستیم و این پیشرفت در روابط بانکی محسوس شده است.

وی اظهار داشت: گزارش وزارت امور خارجه به نسبت گذشته گزارشی مثبت تر است و روند اجرای برجام به سمت مثبت و امید بخش در حرکت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همچنین بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی، گردش پولی و ارزی ایران با بانک های خارجی به نسبت گذشته تسهیل شده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی