حاتمیان، تاکید کرد:

سدهای آبی محل مناسبی برای تولید آبزیان دریایی جهت صادرات است

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سدهای آبی محل مناسبی برای افزایش تولید آبزیان دریایی در کشور به شمار می آید، گفت: کشور نیازی به واردات ماهی های خارجی به کشور ندارد.

 خانه ملت؛ عبدالله حاتمیان درباره وضعیت پرورش ماهی در کشور،گفت:نباید فرصت های تولید آبزیان دریایی که براساس موقعیت جغرافیایی دراختیار کشورمان به عنوان موهبت الهی قرارگرفته است؛از دست برود ما در شمال و جنوب کشور دریا و دریاچه های مناسبی برای تولید انواع آبزیان دریایی را در اختیار داریم.

نیازی به حضور ماهی های خارجی در بازار پروتئینی کشور نیست

نماینده مردم درگز درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سرانه ماهی باید با برنامه ریزی تولیدی و فرهنگی در دستورکار قراربگیرد،تصریح کرد:تولید ماهی نیازمند سرمایه بالا نیست؛ بنابراین باید بهادادن به فارغ التحصیلان کشاورزی درکنار صیادان تولید آبزیان دریایی را به نحوی افزایش دهیم که بتوان صادرات بهینه را به بازار جهانی در این عرصه رقم بزنیم.

وی ادامه داد:نیازی به حضور ماهی های خارجی در بازار با استفاده از ظرفیت های موجود سدهای آبی درکشور به هیچ وجه دیده نمی شود؛زیرا کالاهای که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد بر طبق حمایت از تولیدکننده داخلی نباید وارد شود.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه شرایط اقلیمی دریایی کشور به گونه ای است که می توان بسیاری از انواع آبزیان را درکشور تولید کرد، یادآورشد:صادرات بهینه آبزیان دریایی نیازمند برنامه ریزی تولیدی همراه با آمایش صادراتی است./

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، بخش شیلات و آبزیان، پرورش آبزیان