گلمرادی مطرح کرد:

موفقیت دیپلماسی نفتی ایران در نشست آتی اوپک

عضوکمیسیون انرژی مجلس،با تاکید براینکه در نشست آتی اوپک دیپلماسی نفتی ایران بر حربه نفتی برخی کشورها پیروز می شود، گفت: اگر در اجلاس آینده اوپک در وین کشورهای تولیدکننده بر روی میزان تولید نفت به توافق برسند،قیمت نفت در بازارهای جهانی به سرعت افزایش می یابد.

 خانه ملت؛ علی گلمرادی با اشاره به دیدار 2 روز پیش وزیر نفت و دبیرکل اوپک،گفت:آقای "بارکیندو" دراین دیدار گزارشی از فعالیت های صورت گرفته پس از "نشست الجزایر" و مذاکرات با مقامات کشورهای عضو اوپک ارائه کرده است.

نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی،افزود:اوپک درحال حاضر با چالش ها و مسایلی روبه رو بوده که "باکیندو" باید به بهترین نحو آن را مدیریت کند و در نشست آتی اوپک باید تصمیمات مهمی درخصوص کاهش سقف تولید نفت توسط کشورهای تولیدکننده و فریزنفتی اتخاذ شود.

نقش تاثیرگذار ایران در بازگشت اقتدار نسبی به اوپک

گلمرادی با بیان اینکه سیاست ایران حاکم شدن شرایط قبل از تحریم ها برای مشخص شدن سقف تولیدات است،ادامه داد:درصدی از سبد نفتی اوپک پیش از تحریم ها به ایران مربوط می شد که در زمان تحریم ها سهم ایران توسط برخی کشورها تصاحب شده بود و ایران باید سهم خود را از بازار و سبد نفتی اوپک باز پس گیرد.

وی بااشاره به نقش تاثیرگذار ایران بازگشت اقتدارنسبی به این نهاد موثرنفتی،یادآور شد:سیاستی که عربستان و هم‌پیمانان آن در 2 تا سه سال اخیر اجرا کردند و اجازه ندادند اوپک در بازار مؤثر باشد،سیاست غلطی بوده و خوشبختانه سیاست نفتی ایران در جهت تقویت اوپک سیاست های اشتباه کشورهای مذکور را با شکست مواجه کرده است.

تعیین سقف تولید برای هرکشور از نابسامانی های بازار نفت می کاهد

وی با تاکید براینکه درنشست آتی اوپک دیپلماسی نفتی ایران بر حربه نفتی برخی کشورها پیروز می شود،افزود:نشست" الجزایر" یک پیروزی برای اوپک قلمداد می شود که ادامه این پیروزی در نشست آتی در وین و با اجرای فریزنفتی توسط اعضای اوپک عملیاتی خواهد شد.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه با تعیین سقف تولید برای هرکشور از نابسامانی های بازارنفت کاسته می شود،تصریح کرد:اگر دراجلاس آینده اوپک در وین کشورهای تولیدکننده بر روی میزان تولید نفت به توافق برسند و برخی کشورها دامپینگ در بازار نفتی را کنار بگذارند،قیمت نفت در بازارهای جهانی به سرعت افزایش می یابد./

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت نفت ایران، اخبار برگزیده، اوپک، وضعیت بازار نفت، کشورهای اوپک