بدری خبر داد:

کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در دست انداز نبود منابع

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از تسهیلات دهی گران بانک ها در بخش مسکن، از ورود ضربتی کمیسیون متبوعش به کاهش نرخ سود تسهیلات خبر داد.

  خانه مل؛ صدیف بدری با انتقاد از تسهیلات دهی بانک ها در بخش مسکن،گفت:سود تسهیلات مسکن در حال حاضر رقمی بیش از 21 درصد دارد که کمکی به خانه دار شدن مردم نمی کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی تا مرز تورم ضروری است، افزود: در حال حاضر تسهیلات مسکن با نرخ سود بالا ارایه می شود که این خود به بی انگیزه شدن متقاضیان برای دریافت وام منجر شده است.

شیوه فعلی ارائه تسهیلات رکود موجود در بحث مسکن را درمان نمی کند

وی با تاکید بر اینکه شیوه فعلی تسهیلات دهی نمی تواند رکود موجود در بحث مسکن را درمان کند، گفت: بازار مسکن برای خروج از رکود نیازمند ارائه تسهیلات کارآمدی است که بتواند نیاز قشر متقاضی را برطرف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به بهانه تراشی بانک ها برای بی توجهی به ضرورت کاهش نرخ سود تسهیلات، افزود:نبود منابع کافی یکی از بهانه هایی است که از سوی بانک ها در راستای عدم پرداخت تسهیلات ارزان در بحث مسکن مطرح می شود.

سیستم بانکی بیمار کشور عامل اصلی آشفتگی بازار مسکن

بدری با بیان اینکه عامل اصلی آشفتگی بازار مسکن سیستم بانکی بیمار کشور است، تاکید کرد: متاسفانه سیستم بانکی ما تابع سیاست ها و دستورالعمل های دولت به ویژه وزارت مسکن در بحث خانه دار کردن مردم نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد: بررسی میزان همکاری بانک ها برای پرداخت تسهیلات مسکن با وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون عمران مجلس به زودی انجام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با ارایه تسهیلات بیش از 20 درصدی مسکن اقشار متوسط و ضعیف جامعه خانه دار نخواهند شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، تسهیلات بانکها، تسهیلات بانکی، تسهیلات بانکی قرض الحسنه، خروج بازار مسکن از رکود، سود تسهیلات، کمیسیون عمران