ابراهیمی خبر داد:

لایحه دوفوریتی برداشت ۱.۵ میلیارد ازصندوق توسعه برای اشتغالزایی در روستاها در راه مجلس

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید براینکه افزایش رکود اقتصادی زمینه ایجاد شغل را در کشور کاهش داده است، از تدوین لایحه ای در دولت برای برداشت ۱.۵ میلیارد ازصندوق توسعه برای اشتغالزایی در روستاها خبر داد.

 خانه ملت؛ علی ابراهیمی با اشاره به جلسه چندی پیش اعضاء فراکسیون اشتغال و تولید با نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، گفت: دراین جلسه رییس سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد داد که دولت لایحه 2 فوریتی برداشت مبلغ 1.5 میلیارد دلار ازصندوق توسعه ملی برای ایجاد مشاغل تولیدی و صنایع تبدیلی درشهرهای کوچک و مناطق روستایی را به مجلس ارایه دهد، بنابراین اعضاء فراکسیون اشتغال و تولید قول دادند که از تصویب این لایحه درمجلس حمایت کنند.

نماینده مردم شازند درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به گفته رییس سازمان برنامه وبودجه این لایحه طی 2 هفته آینده تقدیم مجلس می شود، افزود: امیدواریم با بررسی این لایحه بتوان یک ردیف اعتباری مشخص برای ایجاد زمینه اشتغال درشهرهای کوچک و روستاها فراهم شود.

وی درخصوص برخی انتقادها به پیشنهاد ارایه این لایحه مبنی بر انتخاباتی بودن آن توسط دولت، تصریح کرد: این مواضع به هیچ عنوان درست نیست و نمایندگان مجلس از هر امکانی که بتواند شرایط فعلی کشور درحوزه اشتغال را تغییردهد، دفاع و حمایت خواهند کرد؛ هرچند که در جلسه فراکسیون اشتغال با نوبخت نمایندگان پیشنهاد دادند که دولت باید درراستای اشتغال زایی و مبارزه با بیکاری اقدامات قابل قبولی را انجام دهد.

ادامه روند رکود اقتصادی آسیب های بیشتری از منفعت ها در حوزه کنترل تورم دارد

ابراهیمی باتاکید براینکه یکی ازمهم ترین مشکلات حال حاضر کشور رکود اقتصادی است،گفت: متاسفانه یکی ازدلایل افزایش بیکاری و نبود زمینه ایجاد شغل بحث رکود اقتصادی است، بنابراین دولت باید به هرطریق ممکن از این شرایط خارج شود؛زیرا ادامه این روند آسیب های بسیاربیشتر از منفعت ها در حوزه کنترل تورم دارد،بنابراین مقرر شد که دولت دراین خصوص لایحه دو فوریتی را به مجلس ارایه دهد.

دولت ها برای ایجاد اشتغال اقدام به اعمال سلیقه های مختلف کردند

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه دولت ها برای ایجاد اشتغال اقدام به اعمال سلیقه های مختلف دراین حوزه کردند،تاکید کرد: مسئله مبارزه با بیکاری و ایجاد اشتغال دارای 2 مشکل اساسی است که مهم ترین آن این است که زمینه مصرف تولیدات در داخل و خارج به شدت کاهش پیدا کرده است، به طوری که در داخل به لحاظ رکود و نداشتن توان خرید و در خارج به دلیل روابط و سوابق صادرکنندگان مشکلات بسیاری را دراین حوزه به وجود آورده است.

مرزهای کشور به صورت رسمی و غیررسمی برای واردات کالاهای مصرفی باز است

ابراهیمی با انتقاد از اینکه مرزهای کشور به صورت رسمی و غیررسمی برای واردات کالاهای مصرفی باز است، افزود: متاسفانه بی توجهی به تولیدات داخلی زمینه اشتغال را در کشور دچار مشکل کرده است، البته تزریق پول مشکل اشتغال را حل نمی کند؛ یعنی مصرف کالای تولید و افزایش توان خرید مردم دراین زمینه کمک کننده است.

نبود درآمد کافی مردم روستاها علت مهاجرت به شهرهای بزرگ و مراکز استان ها

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،تصریح کرد:متاسفانه علت مهاجرت ازشهرهای کوچک و روستاها به شهرهای بزرگ و مراکز استان ها نبود درآمد کافی مردم درشهرهای کوچک است،بنابراین با تصویب این لایحه می تواند فرد درمحل زندگی خود بتواند اقدام به تولید کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، خروج از رکود اقتصادی، رکود اقتصادی