سعیدی مبارکه:

تبیین جایگاه زن در جمهوری اسلامی در مجمع بین المللی دموکرات های مسلمان

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به سفر اخیر خود به ژاپن گفت: در حاشیه برگزاری مجمع بین المللی دموکرات های مسلمان قرار شد تعاملات کشورها در قالب روابط پارلمانی افزایش یابد.

 خانه ملت؛ زهرا سعیدی مبارکه بعد از بازگشت از سفر اخیر خود به ژاپن درخصوص علت این سفر گفت: برای حضور در سومین مجمع بین المللی دموکرات های مسلمان که با حضور نمایندگانی از کشورهای ایران، مصر، اردن، اندونزی، آمریکا، ترکیه، مالزی و بلژیک برگزار شد، به ژاپن سفر کردم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پس از مراسم افتتاحیه این کنفرانس در 6 پنل تخصصی بود که در پنل پنجم آن مقاله ای با عنوان دموکرات های زنان مسلمان به تبیین جایگاه زنان در جمهوری اسلامی پرداخته شد.

وی افزود: دو تن از سخنرانان دیگر نیز در پنل های مربوطه خود به نقش و توانمندی زنان ایرانی در مقالات خود اشاره کردند و به پیشرفت آنها در حوزه های اجتماعی و خانواده اذعان کردند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حاشیه این اجلاس براساس مذاکرات و تعاملاتی که صورت گرفت، نظرات بر این بود که روابط از طریق سفارتخانه کشورها و همچنین در قالب پارلمانی افزایش یابد، همچنین تعامل اقتصادی با کشور ژاپن بیش از پیش صورت گیرد چرا که این کشور می تواند به لحاظ اقتصادی به رشد کشور کمک کند.

به گزارش خانه ملت، جلسه پرسش و پاسخی نیز بعد از ارائه مقاله ازسوی زهرا سعیدی برگزار شد که وی توانست به صورت مسلط به برخی از شبهاتی که از سوی نمایندگان سایر کشورها نسبت به زنان ایرانی و وضعیت آنها در کشور مطرح شده بود، پاسخ دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، اشتغال زنان، حوزه زنان، فراکسیون زنان