با طرح مجلس شورای اسلامی که در میان الله‌اکبر و شعارهای مرگ بر آمریکای نمایندگان به تصویب رسید، دولت به از سرگیری فعالیتهای هسته‌ای ملزم شد.
براساس این طرح که 188 نماینده به آن رای مثبت دادند دولت موظف است در چارچوب معاهده (ان.پی.تی) و قوانین بین‌المللی به برخوردار کردن کشور از فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز از جمله تامین چرخه سوخت برای تامین 40 هزار مگاوات برق هسته‌ای اقدام کند.


آقای دکتر حداد عادل رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز سفر دو روزه خود به استان مرکزی در جمع مردم شهرستان ساوه در مسجد انقلاب گفت: دفاع از فناوری هسته‌ای دفاع از استقلال کشور است و دستیابی به این فناوری پیشرفته افتخاری برای ایران اسلامی است که توسط دانشمندان کشور حاصل شده است، وی افزود: به پشتوانه بینش عمیق رهبر معظم انقلاب و اراده استوار مجلس و دولت، در ادامه این فعالیتهای علمی موفق خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان ساوه با 223 هزار نفر جمعیت، 264 روستا، 3 شهر، 560 واحد صنعتی و بیش از یکهزار حلقه چاه عمیق کشاورزی بعنوان قطب صنعتی و کشاورزی کشور مطرح است.
ایشان همچنین در نخستین کنگره بزرگداشت علامه «میرزا حسن آشتیانی» در آشتیان گفت: رابطه ملت و ولایت ضامن رشد و پیشرفت کشور است. وی نقش روحانیت را در تاریخ استکبار ستیزی ایران درخشان دانست و گفت: میرزای شیرازی در نجف و میرزای آشتیانی در تهران مهمترین نقش را در کوتاه شدن دست استعمار انگلیس از منابع ایران داشتند. وی افزود: بزرگداشت نام و یاد مفاخر اسلامی از جمله علامه میرزا حسن آشتیانی جای سپاسگزاری دارد.
آقای حداد عادل در ادامه سفر خود به استان مرکزی از تاسیسات آب سنگین اراک بازدید کرد وی در جریان این بازدید از نزدیک در جریان روند دانش فناوری هسته‌ای ایران که توسط متخصصان جوان و متعهد ایرانی به دست آمده، قرار گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع مردم شهرستان شازند اراک خاطرنشان کرد: با وجود تهدیدات و توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی، هر روز انقلاب مستحکم‌تر می‌شود و کشور به مسیر توسعه خود ادامه می‌دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع مردم اراک و بسیجیان گردان‌های الزهرا و عاشورا با اشاره به این که امروز آمریکا، آزادی و دموکراسی را بهانه‌ای برای دخالت در کشورهای اسلامی قرار داده است، گفت: آمریکا در صدد این است که به دنیا القا کند در ایران دموکراسی و مردم‌سالاری وجود ندارد. اما چگونه می‌تواند این اتهام را ثابت کند در حالی که در 25 سال گذشته 25 انتخابات سراسری گسترده انجام شده و تهمت نبود آزادی و مردم‌سالاری به دامن این مردم نمی‌چسبد.