تالار گفتگو "طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی"

بر اساس اصل شصت و چهارم(64) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر ده سال یک بار با در نظر گرفتن عوامل انسانی، جغرافیایی، سیاسی و نظایر آنها حداکثر تا بیست نفر می تواند به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود.
در مجلس نهم شورای اسلامی، در کمیسیون شوراها و امور داخلی طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه به تصویب رسید و قرار است در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود. در عین حال تعداد 28 نفر از نمایندگان، طرح دیگری را بر اساس‹‹ پیشنهادهای کارشناسی حوزه های مختلف و بررسی های انجام شده›› تهیه کرده اند
حال مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای جمع آوری نظرات و دیدگاه های صاحب نظران و کارشناسان، اقدام به قرار دادن این طرح در تالار گفت و گو نموده تا زمینه تبادل نظر و تضارب آراء را فراهم آورد .
همچنین در ستون سمت چپ، پیوست های زیادی در سه مقوله قرار داده شده است که مطالعه آنها می تواند مفید باشد. برای به اشتراک گذاشتن نظرات و پیشنهادات خود لازم است نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید. لطفا در صورت نداشتن نام کاربری وکلمه عبور، ابتدا ثبت نام کنید و در صورت بروز هر گونه اشکالی، از طریق پست الکترونیکی goroh.siasatdakheli@majles.ir با مدیریت تالار مکاتبه نمایید.

  • تعداد رکورد ها : 1
موضوعات آخرین بروزرسانی
این موضوع بایگانی شده است طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی 1394/02/02 00:39
40